powrót do Selvy Villa Tunari

28/30.01.2016

Z cochabamby wzięliśmy 5 godzinny autobus do Villa Tunari, mała miejscowość położona w tropikalnej selvie (dżungli). Region jest bardzo gorący i bardzo wilgotny przez cały rok, w związku z tym tutejsze domy nie mają okien tylko moskitiery chroniące przed milionami owadów. Przyroda jest niezwykle różnorodna w tych regionach. Postanowiliśmy zapoznać się z otaczającym nas bogactwem w parku La Hormiga, jest to prywatny park w którym można podziwiać faunę i florę regionu. W pieszej drodze do parku koło naszych stup pojawiły się dwa zwierzątka przypominające koty, mieliśmy też po raz pierwszy okazję podziwiać suszące się na ziemi liście koki. Nasze wyjście po parku z przewodnikiem było dość krótkie ale poznaliśmy wiele informacji na temat roślin leczniczych, drzew, kwiatów i zwierząt występujących na tych terenach. W parku podziwiać można krokodyle, węże, papugi i inne dziwne dla nas stwory. W końcowej części parku rosną drzewa które liczą sobie nawet 60 lat, ścieżka prowadzi również do brzegu rzeki. Wizyta bardzo nam się podobała.

W drodze powrotnej zostaliśmy skontrolowani przez tutejszą straż. Szorstkie traktowanie gringo jest ogólnie znane wszystkim podróżnikom. Jedynie o co się bałam to że lepkie łapki policjanta dorwą się do schowanych w plecaku pieniędzy.

Ostatniego dnia naszego pobytu w Villa Tunari spotkaliśmy w naszym hostelu sympatyczną rodzinkę z ich towarzyszem, małą małpka lubiąca skakać z jednej osoby da drugą. Po krótkiej przerwie kontynuowaliśmy naszą drogę w stronę terminalu (przystanek autobusowy) gdzie kupiliśmy bilety na combi do Aiquile.

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s