Huancayo

27.11.2015 Huancayo Torre Torre

Torre Torre to formacja geograficzna położona niedaleko miasta Huancayo, która tworzy kamienne wierze mierzące ponad 30 m. Po spacerze po centrum miasta postanowiliśmy wybrać się na ich zwiedzanie. Jest to teren ogólnie dostępny, pasą się owce i krowy a dzieci z okolicy przychodzą podziwiać panoramę miasta. Między kamiennymi wieżami chodzi się jak może, trzeba tylko pamiętać, że ziemia jest śliska i czasem po ciasnym przejściu może być ciężko wrócić z powrotem “na stały ląd”. Formacje robią ogromne wrażenie.

28.11.2015 Viergen de Conception i ruiny Wari

Następnego dnia wybraliśmy się do pobliskiego miasteczka Conception znanego z “największej na świecie” statuy Matki Boskiej, do której głowy można się wspiąć po stromych schodach. Statua stoi na szczycie wzgórza nie daleko centrum miasteczka. Conception jest spokojne i bardzo malownicze. Po wejściu do statuy można podziwiać wspaniałe widoki na miasteczko i pobliskie góry.

Ruiny Wari położone również niedaleko Huancayo są to ruiny świątyni, miejsca pochówku, oraz miejsca do składania ofiar kultury Wari. Wari jest to kultura preinkaska (500 – 1000 roku n.e). Ruiny ich stolicy mieliśmy też szansę podziwiać koło miasta Ayacucho. kultura Wari w swoim szczycie pokrywała prawie cały teren dzisiejszego Peru. Posiadali oni dużą armię a wielkie miasta potrzebowały dużych regionów rolnych by zapewnić im wyżywienie. Uprawa odbywała się na tarasach, które pozwoliły Wari ochronić się przez ześlizgiwaniem się ziemi i powodziami w czasie deszczowym.

 

20151128-IMG_3344.jpg

29.11.2015 Ingenio, miasteczko “trucha” (pstrągów), obok Huancayo

Razem z Fio i Gael naszymi hostami z couchsurfingu wybraliśmy się do miasteczka znanego z pięknych widoków i pstrągów, które zamieszkują rzekę przez nie przepływającą. Spacer kończył się na trochę poniżej 4 000 m n.p.m. Ingenio jest miasteczkiem turystycznym znanym wszystkim lokalnym mieszkańcom. W niedziele miasteczko tętni życiem, Peruwiańczycy grają w gry w parku, jedzą (jak to często lubią robić) główne menu w tym regionie to oczywiście Trucha:), i jeżdżą na koniach. Wyjście skończyliśmy wieczorem, gdy temperatura powietrza zaczęła szybko spadać, a zaraz po powrocie (20:30) pożegnania i wyjazd do Ayacucho.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s