Koniec Limy

Lima jest miastem niesamowitym ma ponad 9 mln mieszkańców, nie posiada prawie żadnego systemu transportu publicznego który byłby uregulowany, busy jeżdżą często a ich trasa jest wykrzykiwana przez Cobradorów, istnieje metropolitano (autobus łączący północ z południem) i jeden pociąg. Lima wrze, żyje i w nocy i w dzień, hałas nigdy nie ustaje, wieczny ruch i trąbienie samochodów. Nasze pierwsze mieszkanie gospodarza było na Av, Brasil w dzielnicy Magdalena del mar, drugie w San Borja Limantambo. Obie dzielice mają swój charakter są zamieszkałe przez średniej klasy Peruwiańczyków i tętnią życiem, Baranco i Miraflores pozostają bardzo turystyczne i to tutaj widuje się najwięcej obcokrajowców.

Jedzenie Peruwiańskie nie ma sobie równych tamal, pallo na sto różnych sposobów, humite, emoliente, chicha morada (napój z czarnej kukurydzy), chicha con arriz con leche, seviche, tanie knajpy “chifa”, i dużo więcej. Dzisiaj dajemy odpocząć naszemu żołądkowi:)

Teraz po prysznicu i drzemce zaczniemy odkrywać Huaraz, kobiety ubrane w kolorowe stroje są wszędzie, a widok na ośnieżone góry jest wspaniały.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s